آیتی سلام نویسنده استخدام میکند. به ما بپیوندید ارسال رزومه

خرید بلیط هواپیما – چطور یک بلیط ارزان بخریم

در گذشته رفتن به سفر به آسانی امروز نبود . مردم باید یک معتمد محلی را برای مراقبت از خانه و کاشانه خود انتخاب میکردند و با بستن کوله بار و برداشتن آذوقه خود مرکب هایشان دل به صحرا و کویر میزدند و با پیمایش مسیری طولانی شب مانی در کویر اگر در راه طعمه گرگ ها نمیشدند به مقصد خود میرسیدند . اما امروز رفتن به سفر به یکی از تفریحات مردم تبدیل شده . کافی فرد متقاضی قصد و شرایط رفتن به سفر را داشته باشد . از تهران تا لس آنجلس را کمتر از ۲۴ ساعت طی میکند . در این مقاله میخواهیم به شرح آنچه که عمده مسافران بدنبال آن هستند بپردازیم .

 

بلیط هواپیما

نحوه خرید بلیط هواپیما از دیرباز تا به امروز تفاوت بسیاری داشته است . قبلا برای خرید بلیط هواپیما به مراکز فروش بلیط مراجعه میشد و از کانتر مربوطه در مورد پرواز های موجود سوال میشد و کانتر مربوطه به دفتر فرودگاه تلکس میزد و از موجودی پرواز ها اطلاع پیدا میکرد . اگر مسافر بدنبال بلیط هواپیما ارزان بود این فرآیند طولانی تر میشد . خواه مسافر بدنبال بلیط هواپیما خارجی ارزان میبود و خواه بدنبال بلیط هواپیما ارزان مشهد . اگر مسافر در مسیر های خارجی بدنبال بلیط هواپیما میگشت کانتر مربوطه با استفاده از کتابچه راهنما پرواز ها بین المللی مبادرت به جستجو میکرد که شاید برای خرید بلیط هواپیما خارجی به مقصد پاریس باید حداقل یک ساعت زمان صرف میشد . اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی این فرآیند به حداقل زمان ممکن رسیده است . به نحوی که مسافر بتوسط یک تلفن همراه میتواند از هر کجا به هر کجای دیگر بلیط هواپیما تهیه کند .

از کجا بلیط هواپیما چارتز تهیه کنیمبلیط هواپیما چارتر

بلیط هواپیما چارتر نوعی از بلیط هواپیما است . مسافران حرفه ایی بخوبی میدانند در اکثر مواقع بلیط هواپیما چارتر ارزان تر از بلیط هواپیما سیستمی است . خواه این بلیط هواپیما چارتر مشهد باشد یا بلیط هواپیما چارتر خارجی .! اما همیشه اینگونه نیست که بلیط هواپیما چارتر ارزان تر از بلیط هواپیما سیستمی باشد . در واقع قیمت گذاری بر روی این بلیط بدست چارتر کننده است . که بسته به شرایط بازار قیمت بلیط هواپیما چارتری خود را تغییر میدهد . عیب بزرگ این نوع بلیط هواپیما غیر قابل استرداد بودن ، غیر قابل تغییر نام بودن است . در خرید بلیط هواپیما سیستمی مسافر به هر علتی که نتواند از پرواز استفاده و یا به پرواز نرسد  هزینه ایی بعنوان جبران خسارت متحمله بر مسافر استرداد خواهد شد .

 

رزرو بلیط چارتر هواپیما

بلیط چارتر هواپیما بدلایل مختلفی که شرکت هواپیمایی مربوطه در ازای دریافت وجوهی  صندلی های هواپیما خود را در مسیری مشخص به مدت مشخص به مبلغی توافقی در اختیار چارتر کننده ها قرار میدهد . که در اصطلاح عموم میگوند فلان آژانس هواپیما چارتر کرده است . به همین خاطر پرواز چارتری را نمیتوان رزرو کرد حتی در بلیط چارتر خارجی نیز همین قانون وجود دارد . بلیط چارتر هواپیما در بیشتر مواقع غیر قابل استرداد است ، بیشتر سایت هایی که با عنوان سایت چارتر شناخته شده اند امکان استرداد وجه بلیط چارتر هواپیما را ندارند. اما شما با خرید از سپهرنما میتوانید بلیط چارتر هواپیما هایی که قیمت بلیط بیش از ۱۶۰ هزار تومان است با شرایط نرخی خاصی استرداد نمایید.

 

معایب بلیط  هواپیما چارتر

از کجا بلیط هواپیما چارتز تهیه کنیم

بلیط هواپیما چارتر، در کنار مزایایی که دارند، دارای معایب اندکی نیز می باشند. یکی از معایب بلیط هواپیما چارتر ، غیر قابل استرداد بودن آن ها است. اگر قصد سفر با بلیط چارتر را دارید، در انتخاب تاریخ، روز و ساعت پرواز خود، دقت بسیار کنید. توجه کنید که اگر در انتخاب زمان پرواز خود اشتباه کرده باشید و بخواهید روز یا ساعت آن را تغییر دهید، این کار در مورد بلیط  هواپیما چارتر، غیر ممکن است و در این صورت باید بدانید که بلیطتان را از دست می دهید و پولتان را پس نخواهید گرفت. همچنین ممکن است شما بلیط خود را خریداری کنید و آماده ی پرواز باشید، اما ناگهان اتفاقی غیر مترقبه برایتان رخ دهد که مجبور به کنسل کردن پرواز مورد نظر شوید که باز هم در این صورت موفق به پس دادن بلیط یا تغییر روز و تاریخ آن نخواهید شد و بلیطتان از بین خواهد رفت. از دیگر معایب بلیط هواپیما چارتر، یکسان بودن قیمت بلیط برای کودکان و بزرگسالان است. در خرید بلیط های چارتری، هیچگونه تخفیفی برای کودکان، وجود ندارد و شما حتی برای کودک ۲ ساله ی خود نیز، مجبور به پرداخت قیمت بلیط بزرگسالان می باشید. اما از آن جایی که قیمت بلیط های چارتر بسیار کم تر از بلیط های سیستمی است، مجموع خرید بلیطتان، کم تر و به صرفه تر خواهد بود.
برای تهیه ی بلیط های هواپیمای چارتر، همواره با آژانس های مسافرتی و توریستی مطمئن کار کنید و برای اطلاع از ارزان ترین حالت بلیط های چارتر، به سایت های معتبر سر بزنید و اخبار آن ها را دنبال نمایید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image

بستن