کانال‌رسمی آی‌تی‌سلام

ویدئوهای مارا دنبال کنید
کانال ما را در تلگرام دنبال کنیدIran-Tehran-Bazaar
۰

۱۲ دلیل ضرورت حضور کسب و کارها یا افراد حرفه ای در اسکیلما (skillema)

اسکیلما (skillema)  یک شبکه اجتماعی تخصصی فارسی است که توسط یک تعداد از دانشجوهای همین مرز و بوم راه اندازی شده است. اسکیلما یک بستر اشتراک مهارت برای کاربران فارسی زبان بر روی پلت فرم شبکه اجتماعی است تا از این طریق کاربران اش بتوانند دنیایی از ارتباطات حرفه ای با دوستانی حرفه ای را در قالب آن مدیریت کنند. از طرفی پتانسیل بالای این شبکه اجتماعی، هم از نظر رابط کاربری و هم از نظر امکانات  آن را به فضایی مناسب برای فعالیت های تخصصی، معرفی و رونق کسب و کار، برند سازی، آموزش، تبلیغات کم هزینه، شناسایی علائق مشتریان و … تبدیل کرده که بهتر است در ادامه به ۱۲ دلیل بپردازیم که حضور هر فرد یا کسب و کار حرفه ای بواسطه آنها در اسکیلما لازم و حداقل قابل توجیه است.

۱-  اقبال روز افزون به رفع نیاز ها در فضای وب :
بخواهیم یا نخواهیم امروز با بالغ ۶۱ میلیون کاربر اینترنت، ضریب نفوذ هشتاد و دو درصدی اینترنت را در کشور تجربه می کنیم و قطعاً این رشد کمی در ادامه با رشد در کیفیت بهره برداری از فناوری اینترنت مواجه خواهد شد. یعنی تجربه کاربری بسیاری از کاربران ایرانی از وب گردی های سرگرم کننده یا سرویس های پیام رسانی مثل لاین یا تلگرام به استفاده های مؤثر تری که مبتنی بر رفع نیازهای روزمره شان تغییر شکل خواهد داد کما اینکه در حال حاضر نیز بخش بالایی از این جمعیت ۶۱ میلیون نفری مثل من قبل از انجام هر کاری سری به اینترنت می زنند و چک می کنند آیا نیازشان در فضای وب قابل رفع است یا خیر. به عنوان مثال چندی پیش بمنظور پیدا کردن یک باغبان برای گل کاری حیاط منزل سری به اینترنت زدم اما متاسفانه حتی یک نتیجه دلخواه نیز پیدا نکردم و نهایتاً مجبور شدم بعد از کلی پرس و جو یک نفر را پیدا کنم. حالا اگر یک باغبان باهوش در فضای وب خودش را معرفی می کرد تصور کنید چقدر می توانست به حجم مشتریان خود اضافه کند.
۲-  ارائه کامل ترین پکیج فارسی برای معرفی مهارت :
احتمالاً کاربران اسکیلما در این سایت هنگام معرفی خود یا کسب و کارشان هیچ گونه احساس خلاء یا کمبود در آنچه که به معرفی بهترشان کمک خواهد کرد نمی کنند چون در این سایت از قبل تمام آنچه برای معرفی بهینه یک مهارت یا کسب و کار لازم است پیش بینی شده است. بگونه ای که حتی پروفایل اسکیلما می تواند جایگزین خوبی برای  گزینه راه اندازی وب سایت شخصی هر کسب و کاری باشد. نکته مثبت دیگر در پکیج معرفی مهارت یا کسب و کار اسکیلما این است که علاوه بر نقش شما در معرفی مهارت یا کسب و کار تان، سایر کاربران و دوستانتان نیز می توانند با تأیید (Endorsement)، درج توصیه نامه یا اشتراک مهارت شما در سایر شبکه های اجتماعی به معرفی هرچه بهتر کسب و کار شما کمک کنند.

۳-  امکان اخذ سفارش و همکاری آنلاین :
اسکیلما صرفاً یک سایت آگهی کننده مهارت و تخصص شما نیست. کاربران در اسکیلما یک پکیج کامل برای مدیریت سفارشات و مشتریان شان در اختیار دارند و این پکیج در آغاز با ارائه درخواستی از سوی مشتری تحت عنوان (( دست دادن)) آغاز و در نهایت با تکمیل فرم نظر سنجی آنلاین سطح رضایت از خدمت ارائه شده به پایان می رسد.
۴-  امکان ایجاد فروشگاه شخصی :
همانطور که پیشتر نیز گفته شد اسکیلما یک پکیج کامل برای معرفی و اشتراک مهارت در نظر گرفته تا کاربرانش هیچگونه احساس کمبودی نکنند. در واقع در اسکیلما برای کاربرانی که مهارت شان منجر به تولید یک محصول فیزیکی می شود نیز فکر شده است (کاربران دو دسته اند آنهایی که مهارتشان منجر به ارائه یک خدمت می شود مانند طراحی وب سایت و کاربرانی که مهارتشان منجر بر محصول می شود مانند صنایع دستی) و قابلیت فروشگاه نیز در همین راستا در اسکیلما ایجاد شد. نکته قابل توجه این فروشگاه این است که کاربر در اسکیلما با یک فروشگاه کاملاً حرفه ای مشابه بسیاری از فروشگاه های بزرگ اینترنتی مواجه است و مدیریت تمام امکانات فروشگاه از انتخاب قالب تا اخذ سفارش توسط خود کاربر انجام می شود.

۳
۵-  ایندکس شدن اطلاعات شما در موتورهای جستجو :
تمام حرفه ای های بازار یابی اینترنتی معتقدند که بهترین شیوه بازاریابی و آشنایی دیگران با وب سایت شما، از طریق موتورهای جستجویی مانند گوگل می باشد. لذا اسکیلما سعی نموده با بهره گیری از بهترین متخصصان سئو، علاوه بر پروفایل، مقالات و پست ها، اطلاعات کلیدی شما شامل صفحه مهارت ها یا محصولاتتان را نیز به موتورهای جستجو معرفی نماید به همین دلیل مشتریان شما برای آشنایی با کسب و کارتان نیاز نیست حتماً وارد اسکیلما شوند یا با اسکیلما آشنا باشند بلکه با سرچ حوزه کسب و کار شما در موتورهای جستجو می توانند با شما و کسب و کارتان آشنا شوند.
۶-  ارائه موقعیت محل کسب و کارتان روی نقشه :
پوینت نمودن محل یا محل های کسب و کارتان روی نقشه گوگل یکی دیگر از امکانات اسکیلما است که برای کاربران حقوقی (کاربران دارای بنگاه های کسب و کار دارای مجوز) در نظر گرفته است. در این امکان که علی الخصوص برای کسب و کارهای کلان شهرهایی مانند تهران می تواند بسیار مفید باشد شما اجازه دارید موقعیت مکانی حداکثر پنج شعبه از کسب و کارتان را روی نقشه پوینت نمایید.

۷-  داشبورد حرفه ای از ارزیابی کسب و کارتان :
احتمالاً دانستن اینکه کسب و کار شما در مقایسه با سایر رقبایتان در چه وضعیتی قرار دارد یا میزان رضایت مشتریان شما از خدمات و محصولات شما در چه سطحی است یا روند بهبود یا نزول سطح مهارت تان از ابتدای عضویت در سایت تاکنون به چه صورت ایست و … می تواند برای شما بسیار مفید باشد. با توجه به ضرورت وجود چنین معیارها و شاخص هایی یک داشبورد حرفه ای گرافیکی در اسکیلما طراحی و پیاده سازی شده است. البته شما می توانید دسترسی به داشبورد تان را از حالت عموم به دوستانتان یا هیچکس تغییر دهید.
۸-  امکان مقایسه افراد یا کسب و کارها با یکدیگر:
یکی دیگر از امکانات  در نظر گرفته شده در اسکیلما، قابلیت مقایسه حداکثر ۵ فرد یا کسب و کار از نظر سطح عملکرد و اطلاعات در یک نما است. این امکان به کاربران اسکیلما در اخذ تصمیم درست و انتخاب فرد یا کسب و کار بهینه و مناسب کمک بسیاری خواهد نمود.

بخش چهارم و آخر :
۹-  تشکیل گروه های تخصصی و شبکه از دوستان:
یکی از نکات بسیار مثبت اسکیلما این است که بر روی پلت فرم شبکه اجتماعی پیاده سازی شده است. گردانندگان اسکیلما معتقدند با این کار دست کاربران را در بازاریابی و معرفی هرچه بهتر خود باز گذاشته اند و بجای اینکه کاربران را فقط و فقط از طریق سیستم جستجوی سایت معرفی کنند به آنها اجازه می دهند خودشان در معرفی شان به سایر کاربران نقش ایفا کنند. در شبکه های اجتماعی قانون ساده ای وجود دارد هر چه دوستان بیشتری داشته باشید یا در گروه های بیشتری عضو باشید و از طرفی محتوی مناسب تر و جذاب تری تولید کنید احتمالاً در معرض دید افراد بیشتری هستید.
۱۰-  محیط حرفه ای برای ثبت مقالات تخصصی شما :
تولید محتوی مناسب و جذاب در شبکه های اجتماعی یکی از بهترین روش های آشنایی کاربران شبکه با کسب و کار شما است. از طرفی همانطور که پیشتر گفته شد از آنجایی که محتوی تولید شده توسط شما در موتورهای جستجویی مثل گوگل ایندکس می شود تولید محتوی خوب و با کیفیت توسط شما، شانس دیده شدن شما توسط کاربران خارج از سایت نیز افزایش می دهد. بنابراین با این وجود شما نیاز به یک محیط کاملاً حرفه ای برای تولید محتوی اعم از پست یا مقاله دارید که البته این محیط در اسکیلما پیش روی شما قرار دارد.
۱۱-  امکان گفتگوی آنلاین با مشتریان یا دوستان:
فرض کنید پس از مشاهده یک اثر هنری و جلب نظرتان، با پرس و جوی نام خالق اثر یا مشاهده آن را در گوشه اثر هنری، با چند کلیک از طریق موبایل تان بتوانید با او درخصوص مشخصات اثر بصورت آنلاین گفتگو کنید و یا سایر آثار هنری او را مشاهده و حتی با قیمتی نازل تر و بصورت دست اول خریداری کنید. گفتگوی آنلاین نیز یکی از امکانات اسکیلما است که امکان ارتباط برخط با مشتریان یا دوستانتان را برای شما فراهم می کند.
۱۲-  پنل حرفه ای مشاغل و استخدام :
پنل مشاغل و استخدام اسکیلما یک پنل حرفه ای است که در آن کلیه کسب و کارها می توانند بطور رایگان آگهی های استخدام خود را ثبت و همچنین متقاضیان کار نیز می توانند بطور رایگان برای مشاغل مورد نظرشان تقاضا ارسال نمایند. البته بخش مشاغل اسکیلما که در حال حاضر پیاده سازی شده فاز اولیه مربوط به این بخش می باشد و گردانندگان اسکیلما در نظر دارند در فازهای بعدی با افزودن چند ابزار تخصصی به این بخش یکی از منحصر بفرد ترین و متمایز ترین مجموعه های کاریابی آنلاین را منتشر کنند.

در کنار قابلیت های فوق که بخشی از قابلیت های موجود این شبکه اجتماعی می باشند به گفته گردانندگان اسکیلما در حال حاضر بخش  طراحی قابلیت های بسیار دیگری در راستای طرح توسعه این شبکه اجتماعی به انجام رسیده است که تمامی این امکانات در زمان و شرایط مناسب در اختیار کاربران این شبکه قرار خواهد گرفت. پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات بیشتر و یا عضویت در این شبکه اجتماعی تخصصی به آدرس  http://www.skillema.irمراجعه نمایید.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را نیز بخوانید...

اولین دیدگاه را شما بنویسید

رادیو آیتی سلام
برنامه مادر
مشاهده آرشیو تمامی مصاحبه ها


تبلیغات