کانال‌رسمی آی‌تی‌سلام

ویدئوهای مارا دنبال کنید
کانال ما را در تلگرام دنبال کنید۲۱
۲

مصاحبه با مدیر قرارگاه سایبری پیرامون حملات سایبری ایران و عربستان

اخیرا شاهد حملات سایبری عربستان به سایت های کشور عزیزمان ایران بودیم که هکرهای ایرانی هم ساکت نماندند و حملات گسترده رو علیه عربستان انجام دادند و چندین سایت مهم عربستان را هک و نابود کردند.

در همین راستا مصاحبه ای خواهیم داشت با مدیریت قرارگاه سایبری که نقش مهمی در حمایت این هکرهای کشورمان در این حملات سایبری داشته است.

خودتون رو معرفی کنید. در مورد قرارگاه بگید.

علیرضا آریادوست هستم و ۱۹ ساله ساکن تهران.

قرارگاه سایبری مالک اشتر در مرحله دوم  خودش هستش.
این قرارگاه هدفش آماده سازی فضای سایبری با تهدیدات نرم دشمن هستش که به فرموده حضرت آقا امروز جنگ،جنگ نرم است.
ما تمام وقتمون رو گزاشتیم تا بسیجیانی دوره هم جنع شدیم بتونیم کاره فرهنگی انجام بدیم از تولید پوستر تا کلیپ هدف دار و زنده نگه داشتن یاد شهدای مدافع حرم. در کنار بحث جنگ نرم نیز،تصمیم گرفتیم با یک پارچه کردن و سازماندهی تیم های امنیتی داخلی یک دید بهتری نسبت به هکرای دلسوز به مردم عزیزمون بدیم و فضای سایبری داخلی رو امن کنیم. انشالله بعد از خروجی کار که انشالله ظرف یکی دوماه آیندست مجوز نهایی رو از ارگان زیربط میگیریم.

فعالیت های اصلیتون چیه؟چند تا هک انجام دادید؟

آماده سازی کاربران اینترنت برای مقایله با تهدیدات نرم و ایمن سازی سایت های ایرانی و فرهنگ سازی صحیح استفاده از اینترنت.

فعالیت اصلی من هک و امنیت نبوده ولی کار کردم بیشتر دنبال دفاع بودم تا حمله…. ولی آخرین حملم استخراج اطلاعات از سایت قضایی امارات بود که البته مربوط به یکسال پیش هستش.

هدف و انگیزه شما از قرارگاه سایبری چی بوده؟

اول اینکه جهاد مغنیه پسر عماد مغنیه سرلوحه من در زندگی شخصیم هستش. دوست دارم جهاد در راه خدا داشته باشم و در راه رضایت خداوند و امام زمان حرکت کنم. وقتی که موفق نشدم به جبهه دفاع از حریم حضرت زینب برم. گفتم چرا حتما باید جنگ سخت انجام داد. تمام توانم و صرف اجرای پروژه قرارگاه سایبری کردم تا در جبهه جنگ نرم پارتیزان هایی رو تربیت کنم که از تکاوران دریایی کارساز تر باشند.

زیر مجموعه شما چند نفر هستند ؟

مجموعه اصلی که حدود ۳۰ نفر هستند ولی اگر فضای مجازی رو وارد کنیم فک میکنم استعداد ۳۰۰ نفر رو به صورت مستقیم داشته باشیم هرچند غیر مستقیم همونطور که کانال ما مشخصه بالای هزار نفر هستش.

فعلا یک عده بسیجی هستیم که کار فرهنگی انجام میدیم قرار هستش خروجی کارو تحویل مقامات زیربط بدیم برای نهایی شدن مجوز ها و انجام کار های رسمی مثل صدور کارت و غیره….

زیر نظر سازمان خاصی هستین ؟

بعد از توسل به امام زمان (عج) طبق پیروی از صحبت های حضرت آقا درباره فعالیت خودجوش فرهنگی  ما تحت حمایت بسیج هستیم اما نه به صورت کامل  بلکه قسمت فرهنگی کار ساپورت میشه. منتظریم تا خروجی فاز سوم کارو ارائه بدیم بهشون تا صدور مجوز رو نهایی کنند.

ایمن سازی سایت های ایرانی رو از چه لحاظ مدنظر قرار میدین ؟

از لحاظ سایبری  مثل کاری که دوست عزیزم مهندس وحید [علمی] انجام میدادند. ایمن سازی سایت ها از باگ های خطرساز.

شما چطور میتوانید فرهنگ سازی صحیح استفاده از اینترنت را انجام بدید؟

اول با نشون دادن استفاده درست بچه های خودمون از فضای اینترنت که چقدر میتونه در عین اینکه خطرساز باشه ؛ پله ای برای پرش به سوی موفقیت ها باشه. نمونش از تلگرام خیلی ها استفاده های متفاوت از ما کردند اما ما وقتمونو صرف این کردیم تا کانال ما کانالی پر محتوا(از لحاظ فرهنگی) و بدور از حاشیه باشه. ایجاد پوستر ها و تایپوگرافی ها میتونه زمینه ساز فرهنگ صحیح اینترنت باشه. وقتی بستر فعالیت هدفمند و سازنده وجود داشته باشه جوان دقتش رو صرف کار های بیهوده نمیکنه.

نظرت در مورد آیتی سلام ؟

سایت بسیار جامع و خوبیه من قبلا هم پیگیر سایتتون بودم ولی مصاحبه آقا وحید منو راقب تر کرد که مطالب رو دنبال کنم و حتی ازتون بخوام که با ما همکاری کنید.
البته هرچند زیاده روی هستش هههه.

نصیحتی دارین ؟

سعی کنیم از رفتار های بچه گانه در سطح فضای مجازی بپرهیزیم. سعی کنیم اگر واقعا وقتمونو گزاشتیم روی شبکه های اجتماعی ، واقعا اون وقت رو تبدیل به فرصت کنیم. به فرمایشات حضرت آقا بیشتر توجه کنیم. آخرین نصیحتم رو به تمام فعالان حوزه سایبری دارم بخصوص جوانان حزب اللهی دوستان عزیزم اگر از جزیره ایی کار کردن اجتناب کنیم و استعداد و وقتمون رو سازماندهی کنیم با دیگر افراد فعال مطمئنا میتونیم بزرگترین قطب پدافند غیر عامل رو تشکیل بدیم و توانایی دفاع در برابر حملات نرم رو داشته باشیم. انشالله بتونیم وظیفمونو دربرابر حضرت آقا درست انجام بدیم و انشالله امام زمان از ما راضی باشند.

نظرتون راجب قالب آیتی سلام چیه؟

خیلی قشنگ و بروز شده چشم نوازه 🙂

تو این جریان هک چیکار کردین شما ؟

سازماندهی حملات و انتشار اخبار آن به عنوان رسمی ترین مرجع  و همچنین تحلیل تحرکات دشمن. که طی این تحلیل ها فهمیدیم وهابیت داره از آب گل آلود ماهی میگیره و این رو در بیانیه ایی در کانال گوشزد کردیم. و خداروشکر بعد از مصاحبه پلیس فتا با بیانیه ی آخر ما حملات خیلی خیلی کم شد و اعلام شد اگر سایتی بزنید به هیچ عنوان منتشر نمیشه همونطور که دو سایتی که عربستانی ها زدن منتشر نشد.

چرا انتشار داده نشد ؟

به دلیل التهاب بیش از اندازه در فضای مجازی و عدم استقبال مسولین از حملات ایرانی ها به هرحال حمله سرور های یک کشور بار حقوقی داره. و ممکن بود به اشتباه با سوریه و عراق درگیر بشیم.

سوریه هم در این چنگ درگیر شده بود ؟

متاسفانه غیر مستقیم خوده سوریه داخل نشده بود هکر های وهابی دو سایت کشور رو دیفیس کردن ولی با دیفیسه عراق و سوریه …. خوب بررسی که کردیم دیدیم اولا اونا فعلا درگیر جنگند  دوما تمام هکرایی که صفحه رو از دسترس خارج کرده بودن وهابی بودند. در نتیجه میخواستند تفرقه بندازند و موقعیت سیاسی مارو در عراق و سوریه متزلزل کنند.

از کجا معلوم وارد نشده بودن ؟

چون هکر ها وهابی بودند و اصلیت سعودی داشتند و به طوری که از داعس(مهاجم ردیف اول به سرور های ایران) جدا بودند. طوری که داعس به نشانه اعتراض یک سایت عراقی رو از دسترس خارج کرد و در دیفیس نوشت من مسلمانم و یک سنی هستم. خودش رو کاملا متمایز کرد.

به نظرتان چرا عرب ها شروع به حمله کردن ؟

اول انگیزه داعس نشان دادن ضعف امنیتی بود ولی خوب تبدیل به جنگ سایبری شد ولی نکته قابل توجه این بود که اونها به اندازه ما وارد نشدند. و این شک و شبهه ایجاد میکنه که شاید هدف اونها ازمودن قدرت سایبری ایران بود یا گرفتن بهانه ندادن اجازه برای حضور مردم عزیز کشورمان در مراسم حج.

ما خیلی ضعیف بودیم قبول دارین ؟

در بحث حمله  قدرت نمایی خوبی داشتیم همونطور که شاهد بودید محور های عملیاتی ما خیلی قدرتمند بودن ولی زیرساخت های امنیتی کشور بسیار پایینه اون هم به دلیل اینه که it جدی گرفته نمیشه و یا اگر جدی گرفته بشه بودجه برای دیباگ سایت ها نیست بر همین اساس ما تصمیم گرفتیم قوی تر از قبل شروع به اسکن سایت های داخلی به صورت رایگان و نیمه رایگان،به شرط دیباگ سایت؛انجام بدیم.

واسه مقابله باید چیکار کنیم ؟

باید به توصیه های امنیتی  دوستاتی که در زمینه امنیت هستند گوش کنیم یعنی اگر سایتی زدیم حتما به فکره امنیت اون هم باشی چون ممکنه باگ یک سایت باعث مس دیفیس بشه و این خیلی بده خداروشکر اگر فاز سوم قرارگاه پیش بره با سازماندهی دقیق تیم که اقدام به پاکسازی سایت ها به شرط دیباگ میکنیم تا حدودی زیر ساخت ها قوی تر بشه بازهم به وبمستر ها بستگی داره.

این جنگ ها ادامه خواهد داشت ؟

ببینید ما قبلا با چین هم جنگ داشتیم ولی باز هم به خاطر زیر ساخت ضهیف امنیتیمون بد عمل کردیم ولی خداروشکر در این جنگ تا حدودی موفق ظاهر شدیم. امیدوارم هیجا جنگ نباشه ولی بهتره بدونیم الان هم ما مشغول جنگ الکترونیکی با داعش هستیم. شاید سایتی زده نشه ولی عملیات روانی اونها خیلی زیاده(انشار فیلم های عملیات ها و اعدام ها) و خداروشکر مقابله به مثل ما(یادواره های شهدای مدافع حرم و مداحی ها)تونسته تا حدودی تاثیر جنگ رو روی جامعه کم کنه ولی ما هروز درگیر جنگ الکترونیک هستیم  ولی امکان وقوع جنگ سایبری(هکری) فعلا وجود نخواهد داشت مگر اینکه به ما حمله بشه. ما در طول انقلاببمون فقط دفاع کردیم دفاع مقدس، دفاع از حریم زینب و امروز دفاع از حریم سایبری.

وجود شبکه های اجتماعی بین مردم رو چطور میبینی؟ خطرساز نیست؟

ببینید همیشه محدودیت مشکل ایجاد میکنه. ما باید فرهنگ درست استفاده کردن رو آموزش بدیم. به نظر من مثل چاقو میمونه یک عده میوه پوست میکن و یه عده قتل انجام میدن دقیقا مصداقش در شبکه تلگرام و اینستاگرام هست یک عده کاره فرهنگی انجام میدم و یک عده هیچ کاری انجام نمیدن این دسته که هیج کاری انجام نمیدن یکروز صفحه غیر اخلاقی میسازن یک روز شایعه پراکنی میکنن یک روز تلگرام دیگران رو از طریق مهندسی اجتماعی هک میکنن به تظرم خطرساز هستش ولی باید زمینه برای بچه های فعال فرهنگی در سراسر تلگرام و شبکه های دیگه با سازماندهی دقیق انجام بشه تا جوونی بیکار نجرخه در فضای مجازی اگر دغدغه باشه هرزکاری کم میشه. اما خوب مطمئنا اگر امنیت حفظ نشه بازهم توسط کاربران زیرساخت های امنیتی تضعیف میشه مثل پخش بدافزار توسط کاربران دست به دست بازهم یک فرهنگ سازی و سازماندهی میطلبه.

حرف پایانی داری ؟

اول از همه شاکر درگاه خداوند متعال هستم که توفیق بندگی رو به بنده ی حقیر خودش داد.
من معتقدم خداوند خواست که به اینجا رسیدم و امیدوارم توفیق سربازی حضرت ولی عصر(عج) رو به ما بده.انشالله

دوم
از مجله آیتی سلام تشکر ویژه دارم که مردم رو قشنگ با هکران جوان آشنا میکنه و باعث فروریختن ترس کاذب از هکران دلسوز میشه و به نوعی فرهنگ سازی درستی از فضای مجازی انجام میده و جوان رو راغب میکنه دنیای آیتی رو با چشم دیگه ایی دنبال کنند ولی دنبال کنند.

سوم
از دوستان عزیزم تشکر ویژه میکنم که چندین ساله با من هستند و در تیم هایی که بودم کمک کردند و امروز هم خیلی زحمت کشیدند برای ما.
از تیم ۱۰ نفره خودمون خیلی ممنونم.
از آقای علمی و تیمشون تشکر ویژه دارم
از تیم امنیتی ایران سایبری تشکر ویژه دارم
از کانال myhack تشکر خیلی ویژه دارم که در انتشار صحیح اخبار کمک کردند.

و در آخر از خانواده عزیزم به خصوص پدرم ممنونم که زمینه رو محیا کردند برای بنده حقیر.

امیدواریم که سرباز امام زمان باشیم و نه سربار و بدونیم اگر در اوج گمنام باشیم واقعا سرباز آقاییم.

یه نکته ایی هم بگم و تاکید اساسی دارم روش:
فعلا تا پایان خروجی های با ارزش و راهبردی ما تحت حمایت هیچ ارگانی نیستیم بلکه یک عده بسیجی دلسوز هستیم که در پایان فاز سوم انشالله اقدام به اخذ مجوز میکنیم.

 

 

پیشنهاد می کنیم این مطالب را نیز بخوانید...

دیدگاه ها

    سلام ممنون از این که این مصاحبه رو در سایتتون قرار دادید اما برادر یه وصیت نه نصیحت یه ویرایش قبل از قرار دادن متن داخل سایت انجام بدید(شرمنده اما غلط املایی داره متن)

    جالب بود ی سوال فعالیت این ها بصورت زیر زمینی ه؟

رادیو آیتی سلام
برنامه مادر
مشاهده آرشیو تمامی مصاحبه ها


تبلیغات