کانال‌رسمی آی‌تی‌سلام

ویدئوهای مارا دنبال کنید
کانال ما را در تلگرام دنبال کنید۲۱۸۵۱۶۴۴۹۴
۰

باتری های سبز تجدیدپذیر والبته ارزان

با سلام خدمت آیتی سلامی های عزیز امروز قصد معرفی باتری های تجدید پذیر ارزان را داریم با ما همراه باشید.

تیمی از دانشمندان و مهندسان دانشگاه هاروارد یک باتری مقرون‌بصرفه و ایمن را نمایش داده‌اند که می‌تواند انرژی را از منابع متناوب مانند پنل‌های خورشیدی روی بام جمع‌آوری و ذخیره کند.

این باتری قابل شارژ مجدد می‌تواند برق را از منابع متناوب انرژی مانند خورشید و باد بطور ایمن و مقرون‌بصرفه برای هر دو مصرف خانگی و تجاری ذخیره کند.

در عملکرد باتری، الکترون‌ها انتخاب شده و توسط اجزایی از جنس عناصر ارزان و وافر مانند کربن، اکسیژن، نیتروژن، هیدروژن، آهن و پتاسیم که در آب محلول هستند، آزاد می‌شوند. این ترکیبات غیر سمی، غیراشتعال‌زا و در دسترس هستند که آن‌ها را به گزینه‌ای ایمن و ارزان نسبت به سیستم‌های باتری دیگر تبدیل کرده است.

عدم انطباق بین در دسترس بودن باد یا نور خورشید متناوب و تنوع تقاضا یکی از سدهای بزرگ در دریافت کسر بزرگی از برق مورد نیاز از منابع تجدیدپذیر است. این مشکل می‌تواند با ابزارهای مقرون‌بصرفه ذخیره مقادیر زیادی انرژی الکتریکی برای انتقال در دوره‌های طولانی که باد یا خورشید در دسترس نیستند، قابل حل باشد.

شیمی باتری جدید توسط محققان هاروارد انجام شد. یافته‌های این تحقیق می‌تواند نخستین مواد شیمیایی غیرقابل اشتعال، غیر سمی، غیرفرسایشی، کم هزینه و عملکرد بالا را برای باتری‌های قابل شارژ مجدد ارائه کند.

طراحی باتری قابل شارژ مجدد، مزایای بالقوه‌ای در هزینه و طول زمان حفظ اوج تخلیه نیرو نسبت به باتری‌های لیتیومی دارد.

این تحقیق در مجله ساینس منتشر شده است.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را نیز بخوانید...

اولین دیدگاه را شما بنویسید

رادیو آیتی سلام
برنامه مادر
مشاهده آرشیو تمامی مصاحبه ها


تبلیغات